מעוניינים בייצוג מנצח?

משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!
  סגירת תיק פלילי

  כאשר אדם מגיש תלונה במשטרה הוא מוסר את עדותו ואת כל העובדות המצויות בידיו למען מטרה אחת- הגשת כתב אישום כנגד האזרח שחטא. סגירת תיק פלילי נובעת עקב העובדה כי גורם משטרתי או בפרקליטות המדינה, לאחר שבחן את עובדות הנושא החליט כי אין מקום להעמיד את החשוד לדין ויש לפעול למען סגירת התיק הפלילי בפרשה זו. עורך דין אסף כהן, עוסק בתחום המשפט הפלילי מייצג נאשמים רבים ומצליח באופן גורף לגרום לסגירת תיקים פלילים.

   

  האם הקורבן יכול להגיש ערעור כלפי גורם מוסמך על סגירת תיק פלילי?

  כפי שתלונות רבות נסגרות, יחד עם זאת תלונות רבות צולחות ואותם חשודים מועמדים לדין בסופו של יום. לעיתים קורבן עבירה מרגיש שנעשה לו עוול בכך שהמשטרה/ פרקליטות המדינה החליטה על סגירת תיק פלילי בעניינו. כאשר קורבן עבירה מגיע להגשת תלונה במשטרה, הדבר אשר יגרום לו לשקט נפשי הוא העובדה שידע כי אותו אדם הולך להיענש על מעשיו. כאשר הקורבן יודע בוודאות כי הינו צודק ונפל פגם בהחלטה כי התיק הולך להיסגר, באפשרותו יחד עם עורך דין מיומן בנושא להגיש ערעור על החלטה של סגירת תיק פלילי. בקשה זו תהיה מופנית לגורם מעלה אשר יוכל להורות כי אכן יש מקום להעמיד לדין את אותו חשוד ולא לסגור את התיק הפלילי כפי שהחליט הגורם הנמצא מתחתיו.

  סגירת תיק במשטרה - התוצאה הטובה ביותר עבור כל נאשם

  כמה זמן עורך הליך של ערעור על סגירת תיק פלילי?

  אדם הפונה תחילה למשטרה בכדי למסור את עדותו ולמטרת פתיחת תיק כנגד אותו חשוד עליו לדעת כי צריך להיעזר בסבלנות רבה עקב העומס והעובדה כי הליכים משפטיים לוקחים זמן רב. לעיתים חודשים ספורים ולפעמים שנים. זמן הטיפול תלוי בגורמים משתנים. ערעור שכזה יכול להתקבל תוך כמה שבועות. שימו לב כי כאשר מגיעה ההחלטה לקורבן העבירה לעניין סגירת תיק פלילי, עומד לרשותו מניין ימים מסוים אשר עליו לעמוד בו בכדי להגיש ערעור על סגירת התיק. במידה ולא יעמוד בזמנים הנקובים, לא תהיה באפשרותו להגיש ערעור על סגירת התיק.

  שתף :

  מעוניינים בייצוג מנצח?
  משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

   מידע נוסף בנושא

   סגירת תיק במשטרה

   סגירת תיק במשטרה מתרחשת עקב שלוש סיבות עליהן נרחיב בהמשך מאמר זה. חוסר אשמה, אי ראיות מספיקות וחוסר עניין לציבור אלו שלושת העילות אשר עומדות בפני גורם בפרקליטות המדינה או במשטרה לסגור תיק מסוים. כל אדם רשאי להגיש תלונה על אזרח שעשה לו עוול. לא פעם ישנן תלונות סרק בנוגע לחשודים אשר בסופו של יום גורמות לכך שאותם תיקים יסגרו. עורך הדין אסף כהן הינו עורך דין פלילי שעוסק בתהליך של סגירת תיק במשטרה ומבצע אותו בהצלחה ובמסירות רבה.

    

   מהי המשמעות של כל אחת משלושת העילות לסגירת תיק במשטרה?

   1. חוסר ראיות מספיקותבמשפט הפלילי, בכדי להעמיד אדם לדין צריכה להיות הסתברות מעל 99% כי אותו אדם עבר את העבירה בכדי שיוכל להיות מועמד לדין פלילי. במידה ואין מספיק ראיות אשר מוכיחות כי אותו אדם עבר בוודאות את העבירה- לא ניתן להגיש נגדו כתב אישום ומכאן מגיעה עילת "חוסר ראיות מספיקות" אשר משמעותה היא כי לא היו מספיק ראיות שיוכלו להעיד כי אותו אדם אשם כמעט ב-100%. סגירת תיק על פי עילה זו אין משמעותה כי אותו אדם נקי כפיים, אלא שלא הצליחו להעמידו לדין בסופו של יום עקב העובדה שלא היו מספיק ראיות בתיק.
   2. חוסר עניין לציבור פעמים רבות תיקים שונים נסגרים עקב סיבה של חוסר עניין לציבור. משמעות עילה זו הינה שעובדות המקרה והאירוע אינן מצדיקות להעמיד אדם לדין. גם עילה זו כמו חוסר ראיות מספיקות, אין היא מראה כי אותו אדם אינו אשם לחלוטין.
   3. חוסר אשמה עילה זו להבדיל משתי העילות הקודמות מזכה לחלוטין מאשמה וכאשר היא נפסקת ניתן להבין שאותו אדם לא היה אשם כלל. זוהי העילה היחידה שבגללה רישום משטרתי נמחק אוטומטית ממערכות המשטרה להבדיל משתי העילות האחרות אשר נשארות לנצח במערכת המשטרתית.

   במידה והנכם מואשמים / חשודים בפלילים, חשוב שתיוצגו על ידי עו"ד שיוכל לכוון את הגורמים המוסמכים לכך שהתיק הפלילי הנפתח נגדכם, עומד להיסגר עקב העילה שתטיב עם עתידכם. עורך הדין אסף כהן ושת' ישמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב בכל הנוגע לתחום.

    

   מחיקת תיק פלילי

   מחיקת תיק פלילי זהו הליך אותו דורש לבצע הנאשם או האדם החשוד במעשה. לעיתים, הליכים פלילים מתהלים במשך שנים רבות- דבר אשר מתיש את הנאשם בעבירה. למשרדו של עורך הדין אסף כהן מגיעים מדי שבוע נאשמים או חשודים במעשים פלילים אשר כל רצונם הוא מחיקת תיק פלילי העומד כנגדם. תיקים פלילים במשטרה יכולים למנוע מאדם להתקדם בחייו מבחינה תעסוקתית ולכן יש חשיבות רבה במידה והדבר מוצדק ונכון למחיקת התיק הפלילי.

   האם כל נאשם יכול לפעול למען מחיקת תיק פלילי?

   מדינת ישראל הינה מדינה דמוקרטית אשר דואגת גם לזכויות הנאשמים/ חשודים בכדי לפעול למען חפותם. כל נאשם/ חשוד אשר מרגיש כי רוצה להגיש בקשה למען מחיקת תיק פלילי רשאי לעשות זאת. עליו לזכור כי יש לו זכות להגיש בקשה שכזו אך עליו לדעת בוודאות כי לא כל המקרים מאפשרים מצב של מחיקת תיק פלילי. על אותו נאשם/ חשוד להיוועץ טרם התחלת ההליך עם עו"ד אשר יוכל להציג בפניו את אחוזי הצלחתו בנושא. כמובן שעו"ד לא הם הקובעים את ההחלטות הסופיות והם אלו אשר פועלים לטובת לקוחותיהם. אך יחד עם זאת, עורך דין מיומן ומקצוען ידע לתת לפרקליטות/ למשטרה את התמונה המלאה ואת הנימוקים הרלוונטיים בכדי שיסכימו למחיקת התיק הפלילי. עורן דין פלילי עוסק לחלופין גם במצבים הפוכים בהם קורבן העבירה מרגיש שנעשה עוול ויש לדעתו לפעול למען ערעור על מחיקת התיק הפלילי אשר עומד כנגד אדם שפשע וגרם למצבים סבוכים אצל אותו קורבן.

    

   ביטול תיק פלילי

   במערכת המשטרתית ובפרקליטות ישנם תפקידים שונים ומגוונים וכמובן שקיימות דרגות שונות אשר כל דרגה רשאית להחליט החלטה שונה. כאשר מתקיים הליך ערעור בעניין מחיקת תיק פלילי דעו כי הגורם אשר החליט על מחיקת התיק, לא הוא שידון על ערעור המחיקה על ידי קורבן העבירה. עו"ד אסף כהן מציין כי החלטה על מחיקת תיק פלילי תעשה על ידי הגורם המוסמך לכך ובסופה ישלח מכתב החלטה מנומק.