מעוניינים בייצוג מנצח?

משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!
  גירושין

  חוק שיפוט בתי הדין הרבניים (נישואין וגירושין), התשי"ג-1953, קובע, כי נישואין וגירושין בין יהודים ייערכו על פי דין תורה. כלומר, בני זוג יהודים המבקשים להתגרש, יעשו זאת מכוח הדין הדתי-אישי שחל עליהם. לכן, בני זוג המבקשים להתגרש יגישו תביעת גירושין לבית הדין הרבני.

  תביעת גירושין היא למעשה תביעה משפטית לכל דבר. כדי להתגרש, במסגרתה יש להוכיח עילת גירושין. במסגרת הגשת תביעת גירושין יש לשלם אגרה ותביעת הגירושין עצמה צריכה לכלול את פרטי בני הזוג, את העובדות הרלוונטיות שלאורן קיימת עילת גירושין ועוד.

  היות ובישראל קיימת גם ערכאה משפטית אזרחית, הנקראת "בית המשפט לענייני משפחה", נוצר מצב, הנקרא "מירוץ סמכויות".

  הדעה הרווחת היא כי לגבר עדיף להתדיין בבית הדין הרבני ואילו הערכאה העדיפה לאישה היא בית המשפט לענייני משפחה. לא תמיד דעה זו נכונה. ישנם מקרים מסוימים בהם לאישה עדיף שדיון גירושין בעניינה ייערך בבית הדין הרבני.  על כן, בבואו של עורך הדין לטפל בתיק גירושין, הוא בוחן כל סוגיה לגופה, על פי הנסיבות הספציפיות שלה ורק אז מקבל הוא החלטה איזו ערכאה היא הטובה יותר, תוך תשומת לב כמובן לפרמטר הזמן, בשל מרוץ הסמכויות.

  החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, תשע"ה-2014, אשר נכנס לתוקף בחודש יולי 2016, אשר מכונה גם חוק גישור חובה, הינו חוק אשר מחייב בני משפחה שפרץ ביניהם סכסוך משפחתי, לנהל תחילה הליך גישור לצורך יישוב הסכסוך ביניהם,  וזאת על יד בקשה שנקראת בקה ליישוב סכסוך במסגרת יחידות הסיוע שליד בתי המשפט למשפחה או בתי הדין הרבניים, וזאת במקום להגיש מייד תובענה בסכסוך משפחתי בפני הערכאות הללו.

  מי שהגיש את הבקשה ראשון, בין אם זה בבית הדין הרבני או בביהמ"ש לענייני משפחה קונה לעצמו את הזכות, כמי שהגיש את הבקשה / תביעה ראשון, לבחור בחלוף 45 יום, היכן הוא ינהל את התביעות, בבית המשפט האזרחי – בימ"ש לענייני משפחה, או בבית הדין הרבני.

  אם בני הזוג הגיעו לכדי הסכם חתום במסגר הגישור, עליהם לפנות לערכאה השיפוטית בה בחרו ושם לפתוח תיק בקשה משותפת לגירושין לצורך אישור ההסכם.

  חשוב לזכור, כי הליך הגישור יוצר השהיה לתהליך הגירושין, וזה  לעיתים עלול ליצור בעיות רבות למי מהצדדים. ראשית, אחד מבני הזוג עלול במהלך הגישור לנסות ולהעלים נכסים , עשוי למשוך כספים רבים מ חשבון בנק משותף, עשוי למכור רכב שרשום כעת על אחד מבני הזוג, להעביר עסק משפחתי לבן וכו'. רבים אינם יודעים זאת ואינם פונים לשירותי עו"ד גירושין.

  לכן, חשוב לא לעבור את תהליך הגישור לבדכם אלא להסתייע בשירותיו של עורך דין במתמחה בגירושין. משרדנו מתמחה בליווי בהליך גישור לפני גירושין וכן ניהול תיקי משפחה מורכבים, על כל היבטיהם.

  שתף :

  מעוניינים בייצוג מנצח?

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

   תפריט נגישות