מעוניינים בייצוג מנצח?

משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!
  הסכם גירושין

  תביעת הגירושין ניתן לקיים בשתי דרכים. דרך אחת היא באמצעות ניהול הליך משפטי ארוך ומורכב. הדרך השנייה היא באמצעות עריכת הסכם גירושין. הסכם גירושין הוא הסכם המסדיר מבחינה משפטית את אופן פירוק התא המשפחתי. ללא הליכים משפטיים ארוכים.

  הסכם גירושין עוזר לחסוך מהצדדים את ההשפעות ההרסניות הנובעות מהגירושין, פגיעה קשה יותר בילדים, ניהול הליך ארוך ומתישות והוצאות כלכליות גבוהות מאוד.

  חשיבותו של הסכם הגירושין הינה ביכולתו לצפות את מירב הסוגיות והקשיים, אשר עשויים להתרחש בהמשך לפרידה ולגירושין ובכך למנוע בעיות עתידיות בין בני הזוג. וכן, בחיסכון הכספי ישנה תועלת עצומה.

  הסכם גירושין הינו הסכם המבטא את רצון הצדדים והסכמותיהם, תוך התייחסות מפורטת לכלל ענייני מזונות ילדים, משמורת הילדים והסדרי הראייה וענייני הרכוש.

  הנושאים הכלולים בהסכם הגירושין

  בהסכם גירושין, הצדדים רשאים לכלול כל נושא אותו הם חפצים להסדיר. הנושאים אשר חשוב לכלול בהסכם הגירושין הינם (רשימה חלקית):

  • הסכמה לגבי עצם הגירושין הסכמה כי בכוונת בני הזוג להתגרש וכן רצוי לקבוע כיצד יעשו כן.
  • משמורת והסדרי שהות על הילדים הסכמה מתי ישהו הילדים במחיצת כל אחד מהצדדים, מי יהיה ההורה המשמורן ומי יקבל הסדרי שהות ואולי הצדדים בכלל ירצו להיות שניהם משמורנים וזמנם של הילדים יחולק באופן שווה בין הצדדים.
  • מזונות ילדים הסכמה בדבר שיעור המזונות שישולמו ע”י ההורה הלא משמורן להורה המשמורן.
  • הסדרת דירת המגורים הסמכה מפורשת על אופן חלוקת הדירה, בין אם במכירה, בין אם במכירה לאחר מספר שנים (שכן המציאות מלמדת שלרוב מאפשרים לאחד מבני הזוג להמשיך להתגורר בדירה משותפת תקופה). בנוסף, חשוב מאוד להסדיר את נושא המשכנתא, ואופן תשלומה מיום הגירושין.
  • חלוקת זכויות סוציאליות (פנסיה, קצבאות ילדים) הסכמה בעניין זכויות שנצברו ע"י הצדדים מיום הנישואין ועד ליום הפרידה.
  • חשוב מאוד לכלול סעיף הטלת סנקציה כאמור, הטלת סנקציות במסגרת הסכם גירושין, יכולה לבוא לידי ביטוי במקרה שבו בן או בת זוג לא מעוניינים לפתע להתגרש, בניגוד להסכמתם. תאו סנקציה במידה ואחד מבני הזוג העלים רכוש מבן הזוג השני. במקרה כזה מדובר למעשה במרמה ובניהול משא ומתן שלא בתום לב.

  את ההסכם ניתן לאשר על ידי בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. ניתן לשנות הסכם גירושין בהסכמת שני בני הזוג, אך כל שינוי חייב אף הוא להיערך בכתב ולקבל אישור של רשות מוסמכת.

  משרדנו מתמחה בניסוח ועריכת הסכם גירושין כדאי לבחור בעורך דין גירושין בעל ניסיון ייחודי בתחום דיני המשפחה והגירושין.

  שתף :

  מעוניינים בייצוג מנצח?

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

   תפריט נגישות