מעוניינים בייצוג מנצח?

משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!
  ידועים בציבור

  ידועים בציבור הם בני זוג אשר חיים יחד ומנהלים משק בית משותף ואורח חיים משותף כזוג נשוי, אך מטעמים שונים, נמנעו מלמסד את יחסיהם הזוגיים בנישואין דתיים או אזרחיים.

  "ידועים בציבור" הינה הגדרה משפטית של יחסים בין בני זוג. על פי הפסיקה התגבשו מספר עקרונות משותפים לבחינת מוסד הידועים בציבור ונדרשים שני תנאי סף מצטברים לקיומם: חיי משפחה וניהול משק בית משותף, בכפוף לבחינת כל מקרה על-פי נסיבותיו המיוחדות.

  1. ניהול משק בית משותף – כאן נבחן בעיקר הפן הכלכלי, ניהול חשבון בנק משותף, תרומתם של בני הזוג לגידול הילדים. כאשר כל אחד תורם לטובת חיי השיתוף מעמלו ועל-פי יכולתו.
  2. חיי משפחה – קיום חיי אישות ומערכת יחסים כשל בעל ואשה תחת קורת-גג אחת.

  למעשה, בתום בחינת פרמטרים אלו, וכשמסקנתם של בני הזוג כי הם נכנסים להגדרת "ידועים בציבור", רואים בהם לעניין זכויות וחובות משפטיות כמעט כמו זוג נשוי. הפסיקה הרווחת היא כי נדרשת תקופה מינימאלית של שלוש שנים, אך קיימים גם פסיקות נוספות המגדירות חיים משותפים גם כתקופות קצרות יותר.

  זוגות שהתחתנו לפני שנת 1974 וזוגות ידועים בציבור אינם כפופים לחוק יחסי ממון בין בני זוג, וחלה עליהם "חזקת השיתוף", הקובעת שרכוש שנצבר על ידי בני הזוג במהלך חייהם המשותפים, גם אם אינו רשום על שם שני בני הזוג – הרי הוא משותף לשניהם.

  בתי המשפט מפרשים כל מקרה לגופו, דבר המקשה על בני זוג ידועים בציבור לצפות את תוצאת פרדתם ביחס לחלוקת רכושם, אם בכלל והגישה הכוללת היא כי כל מקרה נבחן לגופו, ביחס לכוונת הצדדים, אופי החיים, ובדיקת המאמץ המשותף של כל אחד מבני הזוג באותו קשר זוגי.

  ידועים בציבור הוא מושג משפטי ומשמעותי מאוד ולכן כדאי לקבל ייעוץ משפטי הולם מעורך דין מומחה במקרה של פרידה של ידועים בציבור. משרדנו מתמחה בטיפול בתיקים משפטיים של ידועים בציבור.

  שתף :

  מעוניינים בייצוג מנצח?

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

   תפריט נגישות