מעוניינים בייצוג מנצח?

משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!
  מזונות אישה

  על פי הדין האישי בישראל, בעל חייב בתשלום מזונות אישה לאשתו מתוקף חיי הנישואין. הכלל המרכזי בעניין זה לפי עקרון “עולה עמו ואינה יורדת עמו”.

  האישה זכאית לחיות באותה רמה כפי שהורגלה אליה בבית הבעל, גם אם היא באה מרקע כלכלי נמוך יותר. הבעל אינו יכול לדרוש ממנה, כי תחזור לחיות ברמה שלפני הנישואין, אלא אם מצבו הכלכלי אינו מאפשר לו לקיים עבורה רמת חיים טובה יותר. היות והאישה “עולה עמו”, היא זכאית תמיד לקבל את מזונותיה לפי עושרו.

  מזונות אישה הוא חיוב אשר נועד לספק לאישה את מלוא צרכיה. בין היתר, אחזקת רכב, ביגוד, קוסמטיקה, הנעלה, צרכים רפואיים ועוד. במסגרת חובתו של הבעל בתשלום מזונות אישה, מחויב גם לספק לאשתו קורת גג ואף לשאת בהוצאות שונות עבור מקום המגורים.

  הבעל מחויב בתשלום מזונות אשתו כל עוד הם נשואים. יחד עם זאת ישנם מקרים נדירים שאינם בגדר חובה על פי דין בהם מתחייב בעל לשלם מזונות אישה גם לאחר מתן גט.

  האישה זכאית לקבל מזונות אישה מבעלה למעט מספר מקרים:

  • אישה אשר עובדת למחייתה ומקבלת שכר גבוה כדי צרכיה כלומר “תצא מזונותיה תחת ידיה” אזי יש בכך כדי לפטור את הבעל ממזונותיה או לחילופין תהיה זכאית לתשלום חלקי בלבד מהמזונות ולא בהכרח לתשלום מזונות מלא.
  • נישואין אזרחיים – כאשר מדובר בבני זוג יהודים אשר נישאו בנישואים אזרחיים ולא נישאו בנישואין דתיים כדת משה וישראל (כדמו”י).
  • כאשר הוכח כי האישה הנה מורדת , עפ"י ההלכה או עשתה "מעשה כיעור".

  מה ההגדרה של אישה מורדת?

  1. אישה העוזבת את בית בעלה בלי סיבה מוסברת וברורה.
  2. אישה אשר אינה מוכנה לקיים יחסי אישות עם בעלה
  3. אישה אשר זנתה תחתיו” אישה אשר בגדה בבעלה והוא יכול להביא ראיות לכך.

  מעשה כיעור

  מעשה כיעור הוא התנהגות לא ראויה של האישה. לדוגמא אישה שמקללת את בעלה. לעיתים, כאשר לא ניתן להוכיח בגידה, הבעל מנסה להוכיח מעשה כיעור. לדוגמא: האישה שהתה מספר לילה בבית מלון ללא הבעל ועולה חשד שהייתה עם גבר אחר שאיננו בעלה.

  שתף :

  מעוניינים בייצוג מנצח?

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

   תפריט נגישות