מעוניינים בייצוג מנצח?

משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!
  צווי הגנה

  קיימים שני חוקים עיקריים העוסקים בצווי הגנה/הרחקה. הסוג האחד הוא צו המתייחס לבני משפחה, הסוג השני הוא צו המתייחס לאנשים באופן כללי.

  בקשה לצו הגנה

  במדינת ישראל חוקקו את החוק למניעת אלימות במשפחה. במסגרת החוק ניתן להגיש בקשה לצו הגנה מבן משפחה אשר אנו מרגישים מאוימים על ידו. צו הגנה מוגש באמצעות טופס מקוון לו ניתן להוסיף מכתב מנומק יחד עם העובדות השונות, הוכחות וכל פרט אשר יכול לסייע לנו עבור קבלת הצו. עורך דין אסף כהן, עוסק זמן רב בבקשות לצווים שכאלה וידע לעמוד לצידכם בכל התהליך המתלווה להגשת הבקשה וכן ייעץ לכם כיצד עליכם לפעול בצורה הנכונה ביותר.

  האם יש צורך לשלם אגרה כאשר מגישים בקשה לצו הגנה?

  לרוב, כל בקשה לבית משפט כרוכה בתשלום אגרה מסוימת. לדוגמא, במידה והנכם מגישים תובענה תאלצו לשלם אגרה בכדי להגישה לבית המשפט. אגרה זו אינה קשורה לתשלום עבור שכר טרחתו של עורך הדין והיא משולמת בנפרד עבור מזכירות בית המשפט. ישנו קובץ תקנות מפורט אשר מציג את סכומי האגרות בנושאים שונים. עקב העובדה כי בקשה לצו הגנה מתבקשת במקרים קשים בין בני משפחה, נתקבלה החלטה כי בקשה שכזו אינה כרוכה בתשלום וכל אדם אשר מרגיש מאוים וחושש לחייו, עומדת לו הזכות להגיש בקשה לצו הגנה ללא שיקולים כלכליים.

  כיצד מגישים בקשה לצו הגנה?

  בקשה לצו הגנה מוגשת על ידי עורך הדין המלווה. את הבקשה עצמה מגישים באתר האינטרנט בעזרת טופס מקוון שנקרא בקשה לצו הגנה. לטופס זה ניתן להוסיף כל מסמך אשר יתמוך בטענותיכם. בעודכם מגישים את הטופס וודאו כי מילאתם את כל הפרטים הרלוונטיים כגון שמות פרטיים ושמות משפחה, כתובות, מספרי תעודות זהות וכל פרט אחר אשר יידרש מכם. יחד עם הבקשה לצו הגנה, תאלצו למלא תצהיר בו הנכם דוברים אמת ושהבקשה מוגשת בתום לב. לקיחת עורך דין העוסק בתחום כמו עורך דין אסף כהן, יכולה להסיר דאגה מליבכם כיוון שאותו בעל מקצוע ידאג למלא כשורה את הטופס ולהגישו על פי הנהלים. אזרחים אשר ידם אינה משגת, יקבלו על פי תנאים מסוימים עזרה מהסנגוריה הציבורית אשר עומדים בה לרשות האזרחים עורכי דין ללא צורך בתשלום עבור שירותיהם.

  צו הגנה בעזרת עו"ד

  בקשה של צו הגנה

  ניצולים רבים מאלימות במשפחה בוחרים להגיש בקשה לצו הגנה מפני מי שמתעלל או התעלל בהם. משרד עורכי הדין אסף כהן ושות' מתמחה במשפט אזרחי, פלילי ודיני משפחה, והצוות המקצועי שלנו יספק לכם את הליווי והייעוץ המקצועיים הטובים ביותר.

  חשיבות בקשה לצו הגנה

  בעוד שאנשים רבים מאמינים שהגשת בקשה לצו הגנה היא "סתם פיסת נייר", מסמך משפטי זה יכול למעשה להיות המפתח לשליחת מסר ברור למתעלל, שעליו להתרחק, כך שקורבנותיו יוכלו להגיע למקום מבטחים, ופתוח בהליכים פליליים אם המתעלל לא יישמע לצו.

  בין אם זה צו מניעה או צו הגנה – הטרמינולוגיה יכולה להשתנות בהתאם למה שמערכת בתי המשפט בוחרת לקרוא לזה – בקשה לצו הגנה משיגה את אמצעי ההגנה הבאים:

  הצו אוסר על המתעלל ליצור קשר, להפחיד, לאיים או להפריע בדרך אחרת לניצול, כמו גם לכל אדם אחר הנקוב בשמו על ידי בית המשפט, כגון בני משפחה. המתעלל עשוי להידרש להתרחק מביתו של הניצול, מעסקיו, מבית הספר, ממקום העבודה או מכל מקום אחר שייקבע על ידי בית המשפט.

  עורך דין שיסייע בהוצאת צו הגנה

  אם בקשה לצו הגנה כוללת הוראת הימנעות מקשר, המשמעות היא שמתעלל אינו יכול ליצור קשר או להטריד לאחר מכן את הניצול בשום אופן, לרבות באמצעות דואר אלקטרוני, הודעות טקסט או יצירת קשר דרך הרשתות החברתיות. בחלק מהמקרים, בית המשפט עשוי לפסוק, באמצעות צו הגנה, שהנפגעת תקבל משמורת בלעדית על ילדים משותפים.

  בקשה לצו עשויה לדרוש מהמתעלל לעבור מהבית שאתם חולקים, אם השופט יתרשם שחיי הנפגעת בסכנה.הצו עשוי לדרוש מהמתעלל להימנע מאחזקת נשק או למנוע ממנו אפשרות לרכוש נשק, כדי למנוע אסונות עתידיים. למשרד עורכי הדין אסף כהן ושות' יש ותק של שנים רבות במשפט פלילי ובדיני משפחה, ובמקרה של התעללות או סכנה, נלווה אתכם בתהליך הגשת בקשה לצו הגנה עד לאישורו על ידי בית המשפט ואכיפתו במקרה הצורך.

  שתף :

  מעוניינים בייצוג מנצח?

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

   תפריט נגישות