מעוניינים בייצוג מנצח?

משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!
  חקירה באזהרה

  כאשר הנכם מקבלים זימון לחקירה משטרתית אשר מודיע לכם כי הנכם חשודים במעשה מסוים דעו כי בעת הגעתכם לחקירה כאשר תשבו מול חוקר משטרתי אתם תחקרו באזהרה. בהמשך המאמר נרחיב מהי משמעות צמד המילים "חקירה באזהרה". עורך הדין אסף כהן אשר עוסק בתחום המשפט הפלילי מודע לעובדה כי חשודים רבים נבהלים ונלחצים בעודם נחקרים באזהרה גם אם לא עשו דבר ומדובר בתלונת שווא.

  מהי המשמעות של חקירה באזהרה?

  כאשר חשוד מגיע לתחנת המשטרה לחדר החקירות ויושב מול חוקר משטרתי אשר עתיד לשאול אותו שאלות לעניין התלונה המוגשת כנגדו, המשפט הראשון שיאמר לו החוקר הוא שעליו לדעת כי החל מרגע זה הוא נחקר באזהרה ולעליו לומר את האמת ורק את האמת. בנוסף, כאשר חשוד נחקר באזהרה מציגים בפניו את זכויותיו שחלקן הן היוועצות עם עורך דין. דעו כי כאשר הנכם מוזמנים לתחנת משטרה עבור חקירה באזהרה מומלץ מאוד כי תקבלו ייעוץ מעורך דין הבקיא בעובדות המקרה וידע כיצד לכוון אתכם ומה רצוי שתאמרו בחקירה. שלב החקירה באזהרה הינו שלב חשוב כיון שזהו שלב ראשוני בו החוקר שואל אתכם שאלות והנכם עונים באופן ספונטני ואותנטי. זהו שלב של איסוף ראיות ועדויות אשר יכולים להוביל אתכם לכתב אישום.

  ליווי בעת חקירה במשטרה

  באיזה שלב רצוי לשכור עורך דין שילווה אותנו בעת חקירה פלילית במשטרה?

  עורך דין אסף כהן אשר מלווה בחייו המקצועיים אלפי לקוחות, טוען כי לפי דעתו החל מהרגע בו הנכם יודעים ומודעים לעובדה כי אתם עתידים להיאשם בפלילים פנו מיד לעורך דין. כל בעל מקצוע יודע כיצד ראוי לפעול במקרים הנוגעים לתחום התמחותו ולכן עורך דין במקרים שכאלה הוא הבעל מקצוע הנכון אליו עליכם לפנות כאשר תקבלו זימון לחקירה באזהרה. אמנם התייעצות עם עורך דין עולה כסף אך עצתו שווה זהב. משכך עליכם לדעת כי הכסף אותו תשלמו עבורו ישתלם לכם ברוב המקרים בהמשך. אדם ללא זיקה לתחום המשפט הפלילי באופן יום יומי לא ידע באופן וודאי כיצד עליו לנהוג כפי שעורך דין יוכל לייעץ לנו.

  חקירה במשטרה

  חשודים רבים העומדים בפני חקירה במשטרה שרויים בלחץ עקב העובדה שזהו לא הליך נעים להיחקר באזהרה על מעשים פלילים שביצעו או על אישומי סרק שבסופו של יום יגרמו לסגירת התיק. עורך הדין אסף כהן הינו סניגור העוסק בתחום המשפט הפלילי ומלווה חשודים ונאשמים רבים לחקירה במשטרה. לכל נאשם/ חשוד קיימת הזכות להיוועץ בעורך דין טרם החקירה או תוך כדי החקירה באם החוקר מאפשר זאת.

  מי מבצע חקירה במשטרה?

  חקירה במשטרה מתבצעת על ידי חוקרים משטרתיים אשר עברו הכשרות בתחום העבירה שנעשתה. לדוגמא; כאשר מדובר בעבירות אותן ביצעו קטינים אזי יגיע חוקר ילדים מומחה שיחקור את הפרשה. דוגמה נוספת בעבירות מין, כאשר נפגעת עבירה מגיעה לתת את עדותה במשטרה היא תיחקר על ידי חוקר/ת אשר מיומן/ת בתחום ועברו הכשרה מתאימה לנושא הנדון. לא כל חוקר יודע לחקור כל סוגיה כפי שלא כל עורכי הדין עוסקים באותם תחומים. כל נושא אשר חוקרים אותו במשטרת ישראל שייך לסוגיה שונה ולכן צריך לפעול בהתאם. ברוב המקרים כאשר נגיע לחקירה במשטרה יצלמו אותנו תחילה וייקחו מאיתנו תביעת אצבע אשר תיכנס למאגר המשטרתי. בכל חקירה תחילה תתבקשו לומר את האמת ותדעו באופן מפורש כי הנכם נחקרים באזהרה. כמו כן, בתחילת החקירה תדרשו לתת את פרטיכם המזהים כגון שמכם ומספר תעודת הזהות שלכם. כל חוקר יכול לבקש מכם פרטים מזהים נוספים החשובים לו בהתאם לסיטואציה.

  זימון לחקירה במשטרה

  זימון לחקירה במשטרה

  זימון לחקירה במשטרה יכול שיעשה טלפונית או לחלופין בכתב על ידי שליחת הזימון בדואר. במידה והעניין קריטי ולא סובל דיחוי גורם משטרתי מוסמך יגיע עד לפתח ביתו של החשוד על מנת לקחת אותו לחקירה. עורך הדין אסף כהן מלווה חשודים מתחילת הדרך, החל מהזימון הראשוני לחקירה במשטרה ועד לתום ההליך המשפטי.

  זומנתי לחקירה במשטרה ואיני יכול להגיע, מה ניתן לעשות?

  תחילה, דעו לכם פרט חשוב – כאשר הנכם חשודים במעשה מסוים עומדות לצידכם זכויות בסיסיות המגינות עליכם עקב העובדה שגם חשוד/ נאשם הינו בן אדם ולא רק "חשוד". כאשר קבלתם זימון לחקירה במשטרה השתדלו להגיע בזמן ובמועד הנקוב. במידה והנכם מיוצגים על ידי עורך דין, טוען אסף כהן, עו"ד העוסק בתחום הפלילים כי באפשרותכם להודיע לעורך דינכם כי אינכם יכולים להתייצב לזימון בזמן שנקבע וכי ברצונכם לקבל מועד חדש. כמובן שלא כל סיבה תתקבל אך נימוק הגיוני כגון בדיקה רפואית או חלילה מצב אקוטי יגרמו לכך שאותו זימון לחקירה במשטרה ידחה למועד אחר. דעו כי במידה ותנסו לדחות מספר רב של פעמים את מועד הגעתכם לזימון, הדבר יעיד על חוסר אמינות מבחוץ ומעשה זה לא יטיב עמכם. כאשר הנכם מקבלים זימון, עשו את כל המאמצים להגיע בזמן ובמועד אשר נדרש מכם בכדי לחסוך תהליכים מיותרים ולא נעימים אשר עתידים לקרות.

  חקירה משטרתית

  אם הוזמנתם להליך חקירה משטרתית בגין פשע, אך רשויות אכיפת החוק לא הגישו כתב אישום, אתם בטח תוהים אם אתם צריכים לשכור שירותי עורך דין פלילי. התשובה הקצרה לשאלה זו היא "כן". משרד עורכי דין אסף כהן ושות' מתמחה במשפט פלילי והצוות המקצועי שלנו מלווה ומייצג לקוחות בתהליכי חקירות משטרתיות, להגנה על זכויותיהם.

  חשיבות ייצוג משפטי בתהליך חקירה משטרתית

  אם הוזמנתם להליך חקירה משטרתית, עורך דין פלילי יסייע לכם להימנע מהאשמות פליליות ואם אתה מואשמים – הוא יגן על זכויותיכם בבית המשפט. רשויות אכיפת החוק חוקרות אנשים עם חשד לביצוע עבירה פלילית. במילים אחרות, למשטרה עשויה להיות סיבה להאמין שאתם אשמים בעבירה פלילית חמורה ולפתוח בחקירה, ולכן חשוב לפנות לעורך דין במהלך תהליך החקירה כדי להגן על זכויותיכם.

  מה צריך לעשות במקרה של חקירה משטרתית?

  אם שוטר מתחיל לשאול שאלות, חישוב שתבינו את זכויותיכם. כלומר, הזכויות שלכם מבוססות על הקביעה לפיה כל מידע שאתם מוסרים במהלך חקירה משטרתית יכול לשמש נגדכם בבית המשפט. לכן חשוב שתבינו שאינכם מחויבים לענות על שאלות שעלולות להעמיד בספק את חפותכם, ובטח שלא לענות על שאלות מפלילות. אם שוטרים מתחילים לשאול שאלות מבלבלות או נוקבות במהלך החקירה המשטרתית שלכם, צרו קשר מיד עם עורך דין פלילי, וקבלו ייעוץ של צוות הגנה פלילי מנוסה ומיומן בתחום, כך שהידע המשפטי הנרחב יסייע גם במקרה שלכם.

  הוזמנתם לחקירה משטרתית? אנחנו כאן כדי לעזור

  משרד עורכי דין אסף כהן ושות' מתמחה בהגנה פלילית, עם בקיאות נרחבת בתחום. אנו מבינים את ההליך הפלילי, כולל חקירות משטרה, ונסייע לכם להימנע ממלכודות וטעויות נפוצות במהלך החקירה, כך שיהיה לכם את הסיכוי הטוב ביותר להגן על עתידכם מפני מעצר או הרשעה מיותרים. יש לנו היסטוריה עשירה של ייצוג מוצלח של לקוחות, ומניעת האשמות פליליות במהלך תהליך חקירה משטרתית, באמצעות התערבות לפני הגשת כתב אישום. אל תחכו עד שעתידכם והחופש שלכם יהיו בסיכון; דברו עם הצוות שלנו עוד היום לקבלת ההכוונה המשפטית שאתה זקוקים לה.

  שתף :

  מעוניינים בייצוג מנצח?

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

   מידע נוסף בנושא

   אילו פרטים ניתן למסור בחקירה במשטרה?

   כאשר אנו מגיעים לחקירה במשטרה נגיע מצוידים ונחשוב לפני על כל העובדות וכל ההוכחות אשר קיימות ועומדות לצדינו. תוך כדי החקירה נגיש מסמכים שונים, תמונות, הקלטות וכל פרט אשר רלוונטי לנושא. עורך דין מיומן יכול בהחלט לייעץ לכם אילו אסמכתאות ואילו ראיות כדאי יהיה לכם להציג בפני המשטרה ויוכלו לעזור לכם בסוגיה ואילו ראיות כדאי שלא יוצגו. מומלץ מאוד לפני חקירה במשטרה לחשוב היטב אילו פרטים הנכם עומדים למסור ואף חשוב ביותר לקרוא את שלל דפי החקירה המתעדים את דברינו בחקירה טרם חתימתנו עליהם.

   כיצד ניתן לפעול כנגד חשוד אשר קיבל זימון לחקירה במשטרה ולא הגיע במועד אשר צוין בהזמנה?

   יכול להיווצר מצב בו חשוד/ נאשם לא התייצב לחקירה שנקבעה במועד אשר צוין בהזמנה לחקירה וזאת בתום לב עקב העובדה ששכח או התבלבל בן ימות השבוע. גורם משטרתי מבין ומבחין מתי האדם אשר עומד מולו מנסה להתחמק מן הדין ומתי מעשים נעשים בצורה אמיתית. במידה ואדם לא מתייצב לאחר קבלת הזימון לחקירה במשטרה וזאת עקב ניסיון להתחמק מהאשמות המופנות כלפיו,  ניתן להגיע ולעצור את אותו חשוד בכדי להביאו לתחנת המשטרה הקרובה למטרת מסירת תגובתו לעניין התיק הפתוח כנגדו.

   תפריט נגישות

   The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.