מעוניינים בייצוג מנצח?

משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!
  צו הרחקה מהבית

  צו הרחקה מהבית ניתן עבור אדם אשר עליו להימנע מכניסתו לבית מגוריו עקב העובדה שהוא מהווה איום עבורי דיירי הבית המתגוררים עימו. צו הרחקה מהבית יכול להינתן עבור בעל מכה שמאיים על אשתו או לחלופין עבור אישה שמאיימת על חיי בעלה/ ילדיה. ישנם מצבים בהם ילד מאיים על הוריו ומקבל צו הרחקה מביתו. עורך דין אסף כהן הינו עורך דין המתמקצע בהגשת בקשות עבור צווים מסוג זה ומתמחה בהצגת העובדות והנסיבות הרלוונטיות למקרה אשר גורמות לקבלת הצו המבוקש.

  מדוע אזרחים פונים לביהמ"ש עבור קבלת צו הרחקה מהבית?

  תחילה נציין כי בקשות לקבלת צו הרחקה מהבית יש להגיש לבית משפט לענייני משפחה או לבית משפט השלום. כאשר אדם מרגיש מאוים על ידי אדם אחר המתגורר עימו והמגורים יחד מהווים סיכון חיים, על האזרח לבקש צו הרחקה מהבית. צווים שכאלה ניתנים לרוב למשך מספר חודשים כאשר בתום התקופה בוחנים שוב את הסוגיה וניתן לקבל הארכת זמן עבור תוקף הצו.

  ליווי משפטי בעת הגשת בקשה לצו הגנה

  מה קורה במידה ואותו אדם לא מיישם את הצו ועומד בדרישותיו?

  לעיתים אותם פורעי חוק אשר קיבלו צווי הרחקה אינם מקיימים את הצו כסדרו ולכן זוהי עילה לעבירה פלילית ואף למאסר. עורך הדין אסף כהן מקבל לאורך כל שעות היממה שיחות טלפון מלקוחות מפוחדים הטוענים כי אותו בן משפחה אשר התגורר עימם וקיבל צו הרחקה הגיע לפתע לביתם. עורכי דין העוסקים בנושאים אלה עומדים בפני סיטואציות לא פשוטות בלשון המעטה ועליהם להפעיל שיקול דעת נרחב מה נכון לעשות ואילו עצות לייעץ בשעה קשה זו.

  יחד עם זאת, חשוב שתדעו כי לא תמיד בקשה לצו הרחקה מהבית מתקבלת בבתי המשפט ולעיתים בקשות שכאלה נדחות. בקשות לצווים מסוג זה ניתן להגיש בבתי משפט שונים ברחבי הארץ. לעיתים, בקשות משפטיות עבור ניתנת צווים מסוימים או הגשת תובענות כרוכות בתשלום אגרה, אך בקשה עבור צו הרחקה מהבית אינה זקוקה לאגרה בכדי להגישה. עורך הדין הוא הגורם היחידי לו תאלצו לשלם עבור הכנת הבקשה והגשתה.

  שתף :

  מעוניינים בייצוג מנצח?
  משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם
   מידע נוסף בנושא

   בקשה לצו הגנה

   במדינת ישראל חוקקו את החוק למניעת אלימות במשפחה. במסגרת החוק ניתן להגיש בקשה לצו הגנה מבן משפחה אשר אנו מרגישים מאוימים על ידו. צו הגנה מוגש באמצעות טופס מקוון לו ניתן להוסיף מכתב מנומק יחד עם העובדות השונות, הוכחות וכל פרט אשר יכול לסייע לנו עבור קבלת הצו. עורך דין אסף כהן, עוסק זמן רב בבקשות לצווים שכאלה וידע לעמוד לצידכם בכל התהליך המתלווה להגשת הבקשה וכן ייעץ לכם כיצד עליכם לפעול בצורה הנכונה ביותר.

   האם יש צורך לשלם אגרה כאשר מגישים בקשה לצו הגנה?

   לרוב, כל בקשה לבית משפט כרוכה בתשלום אגרה מסוימת. לדוגמא, במידה והנכם מגישים תובענה תאלצו לשלם אגרה בכדי להגישה לבית המשפט. אגרה זו אינה קשורה לתשלום עבור שכר טרחתו של עורך הדין והיא משולמת בנפרד עבור מזכירות בית המשפט. ישנו קובץ תקנות מפורט אשר מציג את סכומי האגרות בנושאים שונים. עקב העובדה כי בקשה לצו הגנה מתבקשת במקרים קשים בין בני משפחה, נתקבלה החלטה כי בקשה שכזו אינה כרוכה בתשלום וכל אדם אשר מרגיש מאוים וחושש לחייו, עומדת לו הזכות להגיש בקשה לצו הגנה ללא שיקולים כלכליים.

    

   כיצד מגישים בקשה לצו הגנה?

   בקשה לצו הגנה מוגשת על ידי עורך הדין המלווה. את הבקשה עצמה מגישים באתר האינטרנט בעזרת טופס מקוון שנקרא בקשה לצו הגנה. לטופס זה ניתן להוסיף כל מסמך אשר יתמוך בטענותיכם. בעודכם מגישים את הטופס וודאו כי מילאתם את כל הפרטים הרלוונטיים כגון שמות פרטיים ושמות משפחה, כתובות, מספרי תעודות זהות וכל פרט אחר אשר יידרש מכם. יחד עם הבקשה לצו הגנה, תאלצו למלא תצהיר בו הנכם דוברים אמת ושהבקשה מוגשת בתום לב. לקיחת עורך דין העוסק בתחום כמו עורך דין אסף כהן, יכולה להסיר דאגה מליבכם כיוון שאותו בעל מקצוע ידאג למלא כשורה את הטופס ולהגישו על פי הנהלים. אזרחים אשר ידם אינה משגת, יקבלו על פי תנאים מסוימים עזרה מהסנגוריה הציבורית אשר עומדים בה לרשות האזרחים עורכי דין ללא צורך בתשלום עבור שירותיהם.

   הוצאת צו הרחקה

   הוצאת צו הרחקה מתבקש כאשר אדם מרגישים מאוים על ידי אדם אחר. לעיתים, בעלי עסקים שונים נקלעים לסכסוך עסקי אשר פולש למחוזות שלילים הדורש מבעל העסק לבקש צווי הרחקה מלקוחות מסוימים. עורך הדין אסף כהן הינו עורך דין הבקיא בתחום דיני העונשין ועוסק בהגשת בקשות להוצאת צווי הרחקה.

   הוצאת צו הרחקה – באילו מקרים ניתן לבקשו?

   הוצאת צו הרחקה ניתן להוציא לא רק נגד בן משפחה אשר אנו מרגישים מאוימים על ידו. ניתן להוציא צו הרחקה גם עבור אדם זר. עצם העובדה כי אנו חשים חשש לחיינו על ידי אדם אחר הינה עובדה מספקת להגשת צו הרחקה. בקשות לצווי הרחקה מתבקשות גם בעולם העסקי בהם לקוחות מסתכסכים מול בעלי עסקים. בנוסף, לעיתים מוציאים צווי הרחקה עבור אזרחים פורעי חוק אשר אוסרים עליהם להגיע למוסד מסוים. צו הרחקה נועד להגן על יחידים ועל רבים. בכדי להגיש צו הרחקה עלינו למלא טופס מתאים. ניתן להוסיף לו מסמך אשר מפרט ביתר שאת את המקרה. בנוסף יש לצרף אסמכתאות, הוכחות, הקלטות וכל פרט נוסף אשר יכול לתמוך בעמדתנו ויכול לגרום לקבלת הבקשה שלנו.

   הוצאת צו הרחקה מנהלי והוצאת צו הרחקה ממדינת ישראל

   צווים אלו הינם צווים הניתנים כאשר אדם מסוים מסכן את שלום הציבור במדינה או בשטח אשר נמצא בשליטת צבא ההגנה לישראל. ישנם אזרחים ומנגד שוהים בלתי חוקיים הלוקחים חלק בארגוני טרור אשר מסכנים את בטחונה של מדינת ישראל ולכן נפתח נגדם הליך של הוצאת צו הרחקה ממדינת ישראל. בעולם המשפט, קיימים סוגים מגוונים של צווים אשר נועדו להגן על כלל האוכלוסייה וכל צו מתאים למקרה ספציפי. לעיתים לקוחות מגיעים למשרדו של עורך הדין אסף כהן מבולבלים ואינם יודעים מהו הצו הנכון אשר יתאים לסיטואציה הניצבת בפניהם. עורך דין מיומן יפרוס בפני לקוחותיו את האפשרויות העומדות לצידם ויידע לכוון את הלקוח לתהליך המתאים עבורו. תהליך כזה שייתן לו שקט נפשי וכך יוכל להרגיש בטוח וחופשי לחיות כרצונו ללא חשש מאנשים אלימים.

   צו הרחקה לבעל

   צו הרחקה לבעל ניתן במצבים בהם בעל מאיים על אשתו ונוהג בה באלימות אשר מסכנת את חייה של האישה. נשים רבות ואומללות מגישות בקשות לבתי המשפט השונים עבור קבלת צו הרחקה לבעל. רוב נשים מלוות בעורכי דינם או בידי הסנגוריה הציבורית- למי שידה אינה משגת וזקוקה לייעוץ משפטי. עורך הדין אסף כהן הינו עורך דין העוסק בתחום המשפט הפלילי ומומחה בנושאי צווי הרחקה לבעלים אלימים. הוא יודע לנהוג ברגישות כלפי הנשים המפוחדות יחד עם אומץ ונחישות אל מול הבעל האלים.

   באילו מקרים ניתן לקבל צו הרחקה לבעל?

   עובדה מצערת הקיימת בעולמנו היא שנשים רבות חוות אלימות רבה מהאדם הקרוב ביותר אליהן. אלימות יכולה להתבצע בכמה מישורים. האחד, אלימות מילולית אשר פוגעת בנפשה של האישה יחד עם איומים קשים על חייה ולעיתים גם על סביבתה הקרובה כגון ילדיה ובני זוגה. השני- אלימות פיזית, כאשר בעל מכה את אשתו או משתמש בחפצים שונים כגון סכין וכד' בכדי לפגוע בגופה. מקרים מצערים אלו קורים בעולמנו מידי יום ולכן חיות בנינו נשים מפוחדות אשר מפחדות מבעליהן עימו התחתנו בעבר מאהבה. החיים לא צפויים לחלוטין ונשים רבות מגיעות למצבים בהם הן מבקשות ומתחננות לדבר מה אשר יעזור להן להרחיק את הבעל מהן. צו הרחקה לבעל מוגש כמובן בטופס מסוים בו יוצגו העובדות כסדרן ואת המניעים לבקשת הצו.

    

   מהו מועד פקיעת צו הרחקה לבעל?

   עורך הדין אסף כהן אשר עוסק ימים כלילות בתחום המשפט הפלילי בעבירות מסוגים אלה, מציין כי צו הרחקה לא ניתן לנצח וברוב המקרים ניתן למשך שלושה חודשים. במקרה הצורך, ניתן להגיש בקשה לבית המשפט עבור הארכת הצו ובית המשפט יכול להחליט במידה והדבר נראה לו נכון ומוצדק להאריך את הצו בעוד 6 חודשים. לעיתים במקרים קשים ביהמ"ש יכול להאריך את הצו למשך שנתיים. תהליך שכזה אינו תהליך קל ועל עורך דין העוסק במצבים אלו להיות רגיש ואנושי כלפי האישה שחווה אלימות יומיומית ומנגד להפגין חוזק אל מול הבעל האלים.