מעוניינים בייצוג מנצח?

משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!
  אלימות במשפחה

  לאור הישנות מקרי אלימות במשפחה ולאור חומרת וחשיבות צמצום מקרי האלימות, נחקק החוק למניעת אלימות במשפחה, תשנ"א, 1991, אשר פועל לצד חוק העונשין ואלו יוצרים יחד ענישה פלילית מחמירה בגין מעשים של אלימות במשפחה.

  סעיף 382(ב) לחוק העונשין, תשל"ז-1977, קובע כי תקיפה של בן זוג או בן משפחה הינה עבירה פלילית אשר העונש עליה חמור יותר מתקיפה "רגילה" ובצידה עונש מאסר מקסימלי של 4 שנים, וכאשר המדובר באלימות שגרמה לחבלות העונש המקסימלי עומד על 6 שנות מאסר – סעיף 382(ב) לחוק העונשין, תשל"ז-1977.

  מיהו "בן משפחה"?

  החוק מגדיר בן משפחה כבן זוג לרבות ידוע בציבור וקטין או חסר ישע, שעליו עובר העבירה אחראי, כהגדרת "אחראי על קטין או חסר ישע" בסעיף 368א לחוק העונשין. יודגש, כי תקיפה כלפי גרוש או גרושה או כלפי ידוע או ידועה בציבור מהעבר מהווה תקיפה כלפי "בן משפחה" מבחינת חוק העונשין.

  סוגי אלימות

  1. אלימות פיזית – אלימות פיזית כוללת כל התנהגות המפעילה כוח כנגד בן משפחה כמו דחיפות, יריקות וכו'.
  2. אלימות מילולית – אלימות מילולית כוללת קללות, צעקות, השפלות, שימוש בכינויי גנאי ועלבונות, לרבות בפני אנשים, איומים.
  3. אלימות מינית – כוללת כל התנהגות בעלת אופי מיני המתבצעת כנגד רצון הנפגע לרבות נגיעות בלתי רצויות בחלקי הגוף המלווה בפגיעות פיזיות.
  4. אלימות כלכלית – כוללת אמצעי שליטה בנושא הכלכלי כמו מניעת קבלת החלטות כלכליות, מניעת גישה לחשבון בנק וכו'.
  5. אלימות רגשית – אלימות רגשית היא כל התנהגות של שליטה בנפגע כמו סחיטה, הפחדות, דיכוי, מניעת קשרים חברתיים ובידוד חברתי.
  6. הזנחה – כוללת מניעה של טיפול, מניעה של לבוש מתאים, מניעת אוכל, מניעת שינה, השארה ללא השגחה, ניצול כלכלי ועוד.

  בניגוד לעבירות תקיפה רגילות אשר עלולות לגרום למאסר של עד שנתיים, עבירות אלימות במשפחה עלולות לגרום למאסר של עד ארבע שנים. במידה והעבירות כוללות חבלה של ממש, העונש עלול לעלות לשש שנים (תקיפת בן זוג) ואף שבע שנים (חסר ישע).

  למשרדנו ניסיון רב בייצוג נאשמים באישומים של עבירות אלימות ותקיפה במשפחה, עורך דין מיומן בנושא ידע להעניק תמיכה מקצועית ומענה משפטי מדויק המשתנה מאדם לאדם וממקרה למקרה.

  שתף :

  מעוניינים בייצוג מנצח?

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

   תפריט נגישות