מעוניינים בייצוג מנצח?

משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!
  כמה אזרחים ימצאו את עצמם בחדר חקירות?

  המציאות מלמדת שאחד מתוך 5 אזרחים ימצא את עצמו נחקר לפחות פעם אחת בתחנת משטרה. חשוב לדעת שחקירת משטרה מהווה את השלב החשוב ביותר בהליך הפלילי, ובמסגרתה נבנה תיק ראייתי נגד החשוד, הכול במטרה להשיג תשתית ראייתית שתספיק להגשת כתב אישום נגדו ותוביל בסופו של יום להרשעתו בדין.

  ברוב המקרים, אנשים מוצאים עצמם בחקירה מבלי שידעו עליה קודם לכן, וגורם ההפתעה מנוצל היטב ע”י החוקר המנוסה.

  חוק סדר הדין הפלילי (חקירת חשודים), תשס"ב- 2002 קובע מספר כללים חשובים:

  1. חקירת חשוד תתנהל בשפתו או בשפה שהחשוד מבין ודובר אותה, לרבות שפת סימנים.
  2. חקירת חשוד תתנהל בתחנת משטרה אלא אם כן סבר השוטר כי לא ניתן לנהלה בתחנה או שיש צורך עניני לנהלה בדחיפות מחוץ לתחנה, או אם סבר הקצין הממונה כי קיים צורך עניני בחקירת החשוד מחוץ לתחנה, וכי החלטהבדבר ניהול חקירת חשוד מחוץ לתחנה והנמקתה יתועדו בכתב סמוך ככל האפשר לקבלת ההחלטה.
  3. חובה שיתקיים תיעוד חזותי או תיעוד קולי של חקירת חשוד יהיה בכל מהלכה של החקירה מראשיתה ועד סופה ויכלול את חילופי הדברים שנעשו בין חוקר לחשוד או בנוכחותו של החשוד, ובתיעוד חזותי, לרבות תגובות או תנועות גוף.
  4. אם מתקיים תיעוד בכתב של חקירת חשוד הוא יכלול את עיקר חילופי הדברים וכן התגובות או תנועות הגוף שהן תחליף לחילופי דברים, שנעשו בין חוקר לחשוד או בנוכחותו של חשוד, באופן שישקף נכונה את המתרחש בחקירה, מראשיתה ועד סופה; התיעוד בכתב ייערך בו זמנית עם חקירת החשוד או סמוך לה ככל האפשר.

  משרדנו מתמחה במתן ייעוץ  וליווי לנחקרים ובהכנתם לחקירת משטרה או כל רשות אחרת בצורה הטובה והמקצועית ביותר.

  שתף :

  מעוניינים בייצוג מנצח?

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

   תפריט נגישות