מעוניינים בייצוג מנצח?

משרד עורכי דין אסף כהן ושות’ כאן לשירותך!
  מעשה מגונה

  סעיף 348 לחוק העונשין העונשין תשל"ז-1977 

  חוק העונשין מגדיר את המושג מעשה מגונה: "מעשה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים".

  עסקינן בקשת רחבה מאוד של מעשים שנכנסים למתחם העבירה, בין היתר חיבוק שאופיו מיני תוך הצמדת איברים אינטימיים,  או שאינו בעל אופי מיני לכשעצמו אך על-פי הנסיבות האופפות אותו הינו בעל אופי מיני (לפניו או אחריו הושמעו הצעות בעלות אופי מיני) חשיפת איבר במין בפני אדם, אוננות בפרהסיה, ליטוף ישבן, נגיעה באיברים מוצנעים, נשיקות שאופיין מיני ("נשיקות צרפתיות"). בנוסף, מעשה מגונה יכול שיעשה גם במרחב הווירטואלי ואין הכרח בפיזיות כתנאי לביצוע העבירה.

  איך נדע אם מעשה מסוים נחשב למגונה או לאו?

   בפס"ד פליישמן נ' מד"י, ציין כבוד השופט ד' לוין:

  "המבחן הוא "מבחן אובייקטיבי, מעשה שעל פניו קיים בו אלמנט מגונה על-פי השקפות החברה בה מתבצע המעשה", או "מעשה, אשר יש בו על פניו אלמנט של מיניות גלויה, ואשר לפי אמות מידה אובייקטיביות של מתבונן מן הצד, של האדם הממוצע, ייחשב לא הגון, לא מוסרי, לא צנוע"

  כלומר, בעיניו של "האדם הסביר" המתבונן מהצד באותו מעשה – ייראה המעשה כבעל אופי מיני ברור, אשר על פי המוסכמות החברתיות שלפיהן אנו חיים – נתפס כבלתי הוגן, בלתי צנוע או בלתי מוסרי.

  מהם העונשים הקבועים בחוק למי שביצע מעשה מגונה?

  מתחם הענישה רחב עד מאוד ( משנת מאסר בודדת ועד 15 שנות מאסר) בסעיף 348 לחוק העונשין, התשל"ז- 1977 ובתיקוניו מפורטים העונשים הקבועים בחוק הנוגעים לביצועם של מעשים מגונים. החוק מדרג את הענישה על ביצוע מעשים מגונים, בהתאם לסוג המעשה המגונה ולאופי המעשה המגונה המיוחס לנאשם. בנוסף קיימת התייחסות לגיל של נפגע העבירה לעומת הנאשם (תוך התייחסות לשאלה האם נפגע העבירה הינו קטין), שאלת היעדר ההסכמה, מצבו של נפגע העבירה האם הינו בעל לקות כלשהי או מחלת נפש, האם בוצע שימוש באלימות באיומים וכן מהו טיב הקשר בין הנאשם לנפגע העבירה.

  חשודים בביצוע מעשה מגונה? צרו קשר מידי עם עורך דין.

  זומנתם לחקירה במשטרה בגין ביצוע מעשים מגונים? חובה להתייעץ עם עורך דין פלילי בקיא בתחום זה. למשרדנו ניסיון רב בייצוג נאשמים בעבירות מסוג מעשה מגונה .

  שתף :

  מעוניינים בייצוג מנצח?

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם

   תפריט נגישות

   The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.